Lenor UnStoppables - recenzja

0 Comments

Przyszedł czas na recenzję z testów (paczkolook dostępny tutaj) perełek zapachowych Lenor Unstoppables Fresh. Tradycyjnie nim poznacie naszą opinię przybliżymy Wam produkt, jego warianty, skład i podpowiemy gdzie możecie go kupić.
 
1. Informacje od Producenta 

Perełki zapachowe Lenor Unstoppables zapewniają wszystkim rodzajom tkanin* długotrwały zapach i świeżość, która trwa nawet do 12 tygodni w przypadku ubrań przechowywanych w szafie. 

*  Dotyczy wszystkich tkanin, które mogą być prane w pralce automatycznej

Lenor Unstoppable mają postać perełek, które wsypujesz bezpośrednio do bębna pralki, a one stopniowo rozpuszczają się podczas prania, uwalniając zapach i nasycając nim włókna tkanin. Ich innowacyjna formuła zawiera 9 razy więcej składników zapachowych niż inne produkty Lenora, co sprawia, że są jedynym tego rodzaju produktem na polskim rynku.

* informacje cytowane z Przewodnika po projekcie.

Najważniejsze cechy perełek i to co je wyróżnia to przede wszystkim zastosowanie, ponieważ perełki nie posiadają składników odpowiadających za zmiękczanie tkanin, można je stosować ze wszystkimi tkaninami. Dzięki zwiększeniu dawki składników odpowiadających za zapach, szybko neutralizują nieprzyjemny zapach z ubrań, w szczególności syntetycznych. Jednak najważniejszą czynnikiem charakterystycznym dla nowego produktu Lenor jest fakt, że zapach utrzymuje się cały dzień, a nawet do 12 tygodni, jeżeli ubrania/ręczniki leżą w szafie. To właśnie sprawdziłyśmy podczas naszego testowania.

2. Dostępne na naszym rynku warianty  
W Polsce do wyboru mamy trzy różne zapachy Lenor Unstoppables: Fresh, Bliss oraz Lavish. Przyjrzyjmy się zatem jak Producent opisuje każdy z tych zapachów i czym się od siebie różnią.

Fresh
 
 połączenie minerałów
z aromatem lilii wodnej i świeżymi,
zielonymi nutami górnymi nadaje
tym perełkom ich morski charakter

Lavish

luksusowy zapach
zainspirowany perfumami, który
stanowi połączenie czerwonych róż
z nutami brzoskwini
 
Bliss

mieszanka czerwonych
jagód i wiśni w połączeniu z elegancją
białego kwiatu jaśminu i nutą słodkiej
brzoskwini
 
* fotografie w tym punkcie pochodzą ze strony http://www.pgnewsroom.de, opisy zaczerpnięte zostały z Przewodnika po projekcie.
 
3. Dostępność i ceny 
 
Wszystkie trzy warianty perełek dostępne są w wielu sklepach m.in Tesco za niecałe 23 zł, lub Rossmann za niespełna 26 zł, możecie je nabyć również w wielu internetowych sklepach np. agito.pl za około 24 zł. 
 
4. Pełny skład produktu 
 
Niektóre osoby piszące recenzje uważają wypisywanie pełnego składu produktów jest bezcelowe, ja jednak myślę, że warto wspomnieć o tym co głosi etykieta produktów przeze mnie testowanych, dlatego też nadal będę publikowała pełne składy produktów. 
 
Hexyl Cinnamal, 2,4-Dimethyl-3 Cydohexene Carboxaldehyde, Limonene, Hexyl Salicylate, Benzyl Salicylate, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Tetramethyl Acetyloctahydronaphthalenes, Citranellol.
 
Składniki kompozycji zapachowej dla Lenor Unstoppables Fresh: Citronellol, Benzyl Salicylate, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Limonene.
 
5. Informacje zawarte na opakowaniu 
 
 
Jak zawsze opakowanie zawiera najważniejsze informacje, tu w szczególności warto wspomnieć o środkach ostrożności.
  • Produkt może powodować reakcje alergiczne.
  • Perełki zapachowe działają szkodliwie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki.
  • Zawartość/pojemnik usuwać zgodnie z lokalnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi.
  • Opakowanie należy zachować na wypadek konieczności kontaktu z lekarzem.
  • Chronić przed dziećmi.
  • W przypadku dostania się do oczu: ostrożnie płukać wodą przez kilka minut, zdjąć soczewki kontaktowe jeżeli są i można je łatwo usunąć, nadal płukać.
  • W przypadku połknięcia: natychmiast skontaktować się z ośrodkiem zatruć/lekarzem.  
Data ważności produktu to 24 miesiące od daty podanej na opakowaniu.
Poza tymi cennymi informacjami na opakowaniu również jest podany kraj pochodzenia, którym jest USA oraz krótka instrukcja jak stosować perełki i jakie efekty mogą nam zapewnić. 
 
6. Stosowanie Perełek Zapachowych
 

Teraz kilka słów o tym jak proste jest stosowanie perełek Unstoppables. 
 
Perełki zapachowe Lenor Unstoppables są dodawane bezpośrednio do bębna pralki, by rozpuścić się podczas prania. Wnikają głęboko we włókna tkanin, co sprawia, że nie musisz rozstawać się z pięknym zapachem i świeżością swoich ubrań przez bardzo długi czas!
 
Krok 1
 
Wsyp perełki do nakrętki, zalecana dawka to jedna pełna nakrętka, ale można użyć nawet 3 nakrętek dla zwiększenia efektu. My na próbę przy pierwszym praniu wsypałyśmy dokładnie tyle ile widać na zdjęciu - około połowę nakrętki.
 
Krok 2
 
Dodaj proszek/kapsułki do prania oraz płyn do płukania tkanin. Perełki wysyp bezpośrednio do bębna pralki.

Krok 3

Ciesz się z długotrwałej świeżości jaką zyska Twoje pranie po użyciu perełek.

7. Nasza opinia
 
 
Jak wspomniałam wcześniej do pierwszego prania wsypałyśmy pół zakrętki perełek i to wystarczyło. Do kolejnych prań dodawałyśmy tyle samo i efekt jest zadowalający, w zasadzie nie wyobrażam sobie, żeby miał być intensywniejszy. Ubrania po praniu z perełkami Lenor'a na prawdę intensywnie i długo pachną. Przez pierwszą dobę jak dla mojego wrażliwego noska pachną zbyt intensywnie, w kolejnych dniach zapach słabnie i robi się coraz bardziej przyjemny. Ręczniki i pościel wyprane z perełkami, mimo że nie są schowane do szafy pachną już ponad tydzień, z każdym dniem coraz mniej jednak wciąż zapach jest wyczuwalny. Dodatkowym atutem perełek jest łatwość stosowania i fajnie wyglądający pojemnik, który nie sprawia, że nasza łazienka jest zagracona :).

Podsumowanie:

Wiarygodność Producenta: 5/5
Zapach: 4/5 (bardzo intensywny na początku)
Wydajność: 5/5 (od Was zależy ile użyjecie perełek w ciągu jednego prania)
Cena: 3/5 (średnio 25 zł/275g to nie dużo kiedy stosujemy pół zakrętki, jednak jeśli zamierzamy używać 3 zakrętek, to cena robi się zbyt wysoka)
Opakowanie: 5/5 (jest na prawdę urocze)
 
 
/Martyna
  
 
 


You may also like

Brak komentarzy: