Blend-a-med i Everyday me prezentują....

0 Comments


    ... najbielszą kampanię w roku 2016.

Tak moi kochani, na zimowe dni, wraz z nowym rokiem Blend-a-med zadba o nasze jeszcze bielsze uśmiechy, a zrobi to przy udziale dwójki wspaniałych rycerzy wybielającej pasty do zębów oraz waniliowego akceleratora, ale ale, zanim o nich, najpierw zerknijmy do paczki ambasadorów.


W paczce od Everyday.me jak zawsze wszyscy ambasadorzy otrzymali pełnowartościowe produkty, wybielająca pasta do zębów, oraz akcelerator przyspieszający wybielanie z linii 3D White Luxe. Poza tymi pełnowymiarowymi produktami w paczce znalazło się także coś dla naszych znajomków :)

Do rozdania dostaliśmy 15 ulotek z kodem rabatowym upoważniającym do zwrotu części kosztów za zakup pasty 3D White Luxe Perfection 75 ml oraz Whitening Accelerator 75 ml.
Oprócz kuponów i ulotek oczywiście znalazł się też przewodnik projektu i niezbędna książeczka opinii ułatwiająca znacznie raportowanie.

1. Produkty testowane w kampanii.


Przejdźmy zatem do rzeczy i przyjrzyjmy się naszym rycerzom na białych koniach od Blend-a-med.

Kurację wybielającą zaczynamy tradycyjnie od umycia ząbków wybielającą pastą do zębów, o której przewodnik po projekcie mówi tak:

Formuła z dwutlenkiem krzemu usuwa przebarwienia powierzchniowe w sposób mechaniczny, fluorek sodu wzmacnia zęby, a aktywne polifosforany w formie mikrogranulek rozpuszczają przebarwienia i chronią przed powstawaniem nowych.

W rezultacie pasta ta trzy razy lepiej zwalcza przebarwienia niż standardowa wersja Blend-a-Med 3D White Luxe, a ponadto zapewnia długotrwałą warstwę chroniącą przed nowymi przebarwieniami. 

Działanie pasty Blend-a-Med 3D White Luxe Perfection potwierdzono klinicznie - redukuje aż do 100% przebarwień powierzchniowych w zaledwie trzy dni. Rozpuszczalne mikrogranulki delikatnie usuwają przebarwienia i pozostawiają uczucie świeżości. Dzięki specjalnej technologii Outlast uczucie to utrzymuje się długo po szczotkowaniu, a oddech pozostaje świeży na dłużej.

Czyżby szykował nam się kombosik zapewniający i zdrowie, i świeży oddech i w dodatku śnieżno biały uśmiech? Odpowiedź znajdziecie parę wersów niżej :)
Drugim etapem domowego wybielania jest użycie akceleratora wybielania, a o tym produkcie w przewodniku projektu zanotowano:

Zawiera najwyższe stężenie aktywnych polifosforanów w zaawansowanej technologii 3D White oraz cząsteczki dwutlenku krzemu, dzięki czemu pomaga przyspieszyć usuwanie przebarwień powierzchniowych nawet w miejscach niedostępnych dla szczoteczki. Pozwala utrzymać biel zębów na dłużej, a w dodatku chroni przed powstawaniem nowych przebarwień i zapewnia ochronę szkliwa.

A co najważniejsze - dzięki temu produktowi wybielanie zębów jest jeszcze skuteczniejsze niż przy użyciu samej pasty.

Podobnie jak pasta Blend-a-Med 3D White Lux Perfection, Whitening Accelerator zapewnia uczucie świeżości i delikatne czyszczenie dzięki cząsteczkom polifosforanów zawartym w jego zaawansowanej formule (rozpuszczalne mikrogranulki). 

Przepisując te, krótkie wzmianki z przewodnika mam wrażenie, że opis jednego jest parafrazą drugiego i czytam o tym samym produkcie pod inną nazwą, sprawdźmy więc czym w składzie różnią się te dwa produkty od siebie.

2. Skład pasty i przyspieszacza wybielania w szczegółach. Czy to na pewno różne produkty? 

Skład pasty do zębów: 
Glycerin, Hydrated Silica, Sodium Hexametaphosphate, Aqua, PEG-6, Aroma, Silica, Sodium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Trisodium Phosphate, Mica, Chondrus Crispus Powder, Sodium Saccharin, PEG-20M, Sodium Fluoride, Xanthan Gum, Sodium Chloride, CI 77891, Sucralose, Limonene, Sodium Benzoate, CI 74160.

Skład akceleratora:
Glycerin, Hydrated Silica, Sodium Hexametaphosohate, Propylene Glycol, Aqua, PEG-6, Sodium Lauryl Sulfate, Aroma, Silica, Poloxamer 407, PEG-20M, CI 77891, Sodium Saccharin, Xanthan Gum, Cellulose Gum, Limonene, CI 74160.

Wytłuszczoną czcionką zaznaczone są składniki, które się powielają, zatem widać wyraźnie, że mimo podobnych efektów i opisów jakie serwuje nam przewodnik po projekcie, te dwa produkty różnią się znacznie. Dla wnikliwych: odsyłam do wujka google, a on opowie Wam o tym, co każdy ze składników robi, jak wpływa na nasze zdrowie i jakie pozostawia po sobie efekty. Nie wszystko jest takie bajeczne i kolorowe.

3. Opinia

Niewiele czasu miałam na testowanie nowych produktów Blend-a-med, przyznaje się bez bicia, ale okres przedświąteczny był zbyt intensywny nie tylko w domu ale i w pracy, przez co recenzja pojawia się dziś, w środku nocy. Choć czasu było niewiele, przetestowałam pastę i akcelerator i stwierdzam, że owszem Blend-a-med postanowiło wypuścić małe kombo dla naszych uśmiechów. Zęby są bielsze, widać to w zasadzie już po kilku myciach. Przebarwienia po kawie/herbacie skutecznie się zmniejszyły, świeżość zostaje na wyjątkowo długi czas np. w porównaniu z pastami takimi jak Elmex, której używam na co dzień. Nawet zapach zarówno pasty jak i przyspieszacza są wyjątkowo przyjemne, a w dodatku kiedy szczotkuje się ząbki akceleratorem, na prawdę czuć chłodzącą wanilię, przyznaję, jest to dość nietypowe uczucie. 

Wszystko razem prezentuje się wybornie, gdzie jest więc haczyk? W cenie? Nieeeee za pastę 75 ml, zapłacimy niecałe 10,99 (promocja na dzień dzisiejszy w drogeriach Rossmann), a za przyspieszać 75 ml, w sklepie zostawimy dokładnie tyle samo :). Nie, to nie cena jest haczykiem, to nasze zdrowie jest na drugiej szalce wagi. 

Choć wybielanie w domu brzmi kusząco, kto lubi chodzić do dentysty, nie jest ono takie bezpieczne jakby się wydawało. Głównie chodzi tu o składniki takich produktów, ponownie odsyłam do najpopularniejszej wyszukiwarki po tej stronie globu, aby zapoznać się z substancjami zawartymi w tych produktach, sami oceńcie, czy takie wybielanie jest bezpieczne czy nie.
Ja od siebie daję 5+ za skuteczne produkty i polecam, tylko pamiętajcie nie połykajcie pasty i akceleratora pod żadnym pozorem i nie przesadzajcie z częstotliwością jej używania, raz dziennie wystarczy!


  
You may also like