Fotozeszyt - SaalDigital.

0 Comments

Dzięki uprzejmości firmy Saal Digital miałam okazję przetestować fotozeszyt. Wielu z Was pewnie słysząc lub czytając słowo "fotozeszyt" wyobraża sobie produkt, który bardziej pasuje do nastolatek w gimnazjum niż na prezent, lub do profesjonalnego użytku. Nic jednak bardziej mylnego. Bez zbędnych szczegółów przedstawię Wam największe zalety tej formy prezentacji zdjęć.


Decydując się na zakup fotozeszytu w SaalDigital decydujemy się tak na prawdę na bardziej swobodną wersję osławionych fotoksiążek. Na pewno widzieliście niejedną świetną ofertę "fotoksiążki" drukowanej, a nie wywoływanej na papierze fotograficznym, w efekcie otrzymywaliście marne wydruki na papierze kredowym. Zamawiając testowany przeze mnie fotozeszyt inwestujecie w dużo ładniejsze wydanie niż zwykła kredowa kolorowa książeczka w twardej oprawie ze ściętymi z jednej strony spadami.


Taki fotozeszyt to wg. mnie najlepsza forma portfolio w przystępnej cenie. Mamy do wyboru ogrom formatów, możemy wybierać ilości stron w zależności od potrzeb, nie martwiąc się, że będziemy musieli wstawić dwie strony puste na końcu, żeby dobrnąć do wielokrotności 4/8/16. To tylko jedna z wielu jego zalet. 


Kolejną jest swobodne przewracanie stron, a dzięki odpowiedniej gramaturze papieru nie musimy się martwić, że po 10 obejrzeniach zeszytu strony nam powypadają. Wykończenie jest tu ogromnym atutem. Metalowe bindowanie jest z dwóch stron zakończone w taki sposób by strony nie dało się "wykręcić" z kółeczek.


Dodatkowo pierwsza i ostatnia strona to przeźroczyste tworzywo PP, nie tylko usztywnia całość, ale i zabezpiecza przed zalaniem zeszytu. Ogromny plus za takie rozwiązanie.


Na koniec przejdźmy do papieru. Jak już wcześniej wspomniałam nie jest to byle jaka kreda, którą stosuje się obecnie wszędzie i do wszystkiego. Nie, nie. Tu dostajemy wysokiej jakości papier (nie satynę!) o wyjątkowej gęstości, papier który świetnie oddaje kolory i pozwala na wyciągnięcie najwyższej jakości z wydruku. W dodatku jest on teraz wyjątkowo modny :).

Podsumowując tą skądinąd krótką recenzję (bo nie ma sensu pisać powieści, jeśli można zająć się konkretami), gorąco polecam Wam taką formę prezentacji fotografii zwłaszcza jako portfolio, ale także na prezent kiedy mamy dużo zdjęć, a nie mamy dużych funduszy na porządną fotoksiążkę.  Jest to bardziej szkicowa wersja wysokiej jakości, czyli kolejny świetny produkt w linii produktów SaalDigital.

/Em
You may also like

Brak komentarzy: