Tesa Powerstrips - Recenzja

0 Comments

Przyszedł czas na naszą opinię na temat produktów marki Tesa. Tutaj znajdziecie przypominajkę co dostaliśmy w paczce Ambasadora.

TESA

Od roku 1941 nazwa tesa® stanowi markę reprezentującą wszystkie produkty samoprzylepne wytwarzane przez naszą Grupę. Nazwa obejmuje szeroki zakres różnych rozwiązań systemowych do stosowania w przemyśle i przez profesjonalistów, a także 300 produktów przeznaczonych dla konsumentów m.in. taśmy klejące, bogata oferta uszczelek, haczyków i moskitier.

Dla bardziej wnikliwych chcących zapoznać się z dokładną historią marki zachęcam do odwiedzenia strony www Producenta. 

1. Informacje od Producenta 


Plastry samoprzylepne duże Tesa Powerstrips to idealny sposób na odwracalne mocowanie przedmiotów ważących do 2 kg. Umożliwiają wieszanie bez uszkadzania powierzchni i wiercenia otworów, pozostawiając możliwość usunięcia przedmiotu w dowolnej chwili bez konsekwencji w postaci uszkodzonych płytek lub szpecących dziur wymagających gipsowania. Można je stosować na dowolnych płaskich i wystarczająco stabilnych podłożach* do mocowania płaskich przedmiotów z odpowiednią powierzchnią kontaktową. Przydatne przy ponownym mocowaniu artykułów asortymentu wieszaków i dużych haczyków Tesa Powerstrips. 

*Nie nadają się do stosowania na styropianie, materiałach spienionych, powierzchniach z powłoką nieprzywierającą, materiałach porowatych  

Sposób stosowania – krok po kroku:

1. Powierzchnię oczyścić alkoholem lub płynem do okien niezawierającym silikonu
2. Przyłożyć duży plaster Powerstrips do powierzchni i dociskać przez minimum 5 sekund
3. Przycisnąć przedmiot do plastra i dociskać przez minimum 5 sekund
4. Nieprzylepna końcówka plastra umożliwia jego usunięcie i musi pozostać dostępna


* cyt. za http://www.tesa.pl/dom_i_biuro/powerstrips/technologia/tesa_powerstrips_plastry_duc5bce,c.html

2. Dostępne produkty Powerstrips.

Na stronie Producenta możemy obejrzeć pełną gamę produktów, nie tylko z linii Powerstrips, również w sklepie internetowym Tesa możemy nabyć wszystkie warianty plastrów. Przyjrzyjmy się im zatem nieco bliżej.

Pomijając duże plastry Powerstrips, o których napiszemy w dalszej części tego artykułu, mamy do wyboru jeszcze 6 innych wariantów.
 

Plastry Samoprzylepne Powerstrips Small  


Plastry te to odpowiednik wersji dużej, w paczce znajdziemy 14 szt. białych plastrów o udźwigu maksymalnym do 1kg. Grubość plastra to 0,7 mm natomiast wymiary 15 x 33 mm, wariant ten nie jest odporny na działanie promieni UV, nie jest też wodoodporny, a najlepsza temperatura w jakiej plastry się sprawdzają to od 15°C do 40°C.

Plastry Samoprzylepne Powerstrips Transparent


Dekoracyjne plastry przeźroczyste również występują w dwóch wielkościach. Do wyboru mamy plastry małe pakowane po 16 szt. o wymiarach 15 x 47 mm i maksymalnym udźwigu 200g, oraz duże pakowane po 8 szt. o wymiarach 20 x 53 mm i maksymalnym udźwigu do 1kg. Zarówno małe jak i duże plastry są odporne na promieniowanie UV więc nadają się do wieszania dekoracji na szybach nie tylko w Waszych domach, ale też w firmach. Nie są wodoodporne, a najlepiej sprawdzają się w temperaturach między 15°C a 35°C, dlatego lepiej nie zostawiać ich na długo na słońcu.

Plastry Samoprzylepne Powerstrips Poster

 Plastry bardzo podobne do Large i Small, jednak są bardziej delikatne i świetnie nadają się do mocowania plakatów do wytapetowanych ścian. Są białe, ich maksymalny udźwig to 200g, a w paczce mamy 20 szt. o wymiarach 15 x 47 mm. Podobnie jak Large i Small nie są odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, a najlepsza temperatura to od 15°C do 40°C.

 

Plastry Samoprzylepne Powerstrips Waterproof


Ta wersja plastrów została stworzona z myślą o łazienkach i kuchniach. Plastry wodoodporne, o udźwigu do 2kg, pakowane są po 6 szt. Temperatura idealna to tak jak w przypadku poprzednich plastrów od 15°C do 40°C, mają biały kolor, a ich wymiary to 20 x 50 mm. 


Płatki Samoprzylepne Powerstrips Transparent
Ten malutki produkt ma wymiary 14 x 14 mm i jest najbardziej dyskretnym plastrem montażowym spośród całej gamy Powerstrips. Pakowane po 60 szt. płatki są odporne na działanie promieni UV, nie są jednak odporne na wodę. Świetnie nadają się do przyklejania małych i lekkich przedmiotów, takich jak "żółte karteczki", zdjęcia czy papierowe dekoracje.

*zdjęcia w tym punkcie pochodzą ze strony www.tasmuj.pl

3. Ceny produktów z linii Powerstrips. 

Ceny dla wszystkich Produktów Powerstrips plasują się pomiędzy 12 a 15 zł, a dostępne są w internecie, oraz w marketach budowlanych takich jak Leroy Merlin, Obi, Castorama, Praktiker, możecie je znaleźć w Tesco i Makro, więc dostępność jest ogromna dla każdego.
  

4. Recenzja z testowania. 

Przez ostatnie dwa tygodnie testowaliśmy w domu plastry Large i Transparent, oraz haczyki dołączone do paczki Ambasadora. Zacznijmy od haczyków.

 
U nas standardowe białe haczyki znalazły miejsce w łazience.  Pomimo tego, że plastry, którymi zostały przyklejone do gładkiej, malowanej powierzchni nie są wodoodporne postanowiliśmy je wypróbować właśnie w ten sposób. Minęły 2 tygodnie i nic się z nimi nie dzieje, nadal świetnie nam służą. Montaż haczyków był wyjątkowo prosty. Zgodnie z zasadą klejenia czegokolwiek, należy odtłuścić powierzchnię, do której zamierzamy przykleić plasterki, my użyliśmy zwykłego spirytusu kosmetycznego. Po wyschnięciu, przykleiliśmy plasterek i na nim zamontowaliśmy haczyk, na koniec powiesiliśmy ręcznik et Voilà! 


Chwilę po tym, bo po tygodniu jeden z wieszaczków zdjęliśmy, żeby sprawdzić jak łatwe jest demontowanie plastrów i jak wygląda po nich powierzchnia. Zdejmowanie jest jeszcze łatwiejsze niż montaż, a powierzchnia, do której był przyklejony plaster oraz element haczyka wyglądają jak nowe. Śmiało można zmieniać położenie haczyków w dowolnej chwili, jedyne co Wam potrzebne to nowy plasterek.

Po przetestowaniu białych haczyków przyszedł moment na sprawdzenie plastrów o udźwigu do 2kg. Postanowiliśmy je przetestować wieszając przy ich użyciu fotografię wydrukowaną na płycie Dibond, obrazek ten z resztą całkiem niedawno, kilka artykułów niżej był przez nas testowany.


W tym wypadku odtłuściliśmy spirytusem naszą fotografię i przykleiliśmy w każdym z rogów po jednym Powerstripsie, następnie przyłożyliśmy obraz do ściany i zostawiliśmy na tydzień. Po tygodniu obrazek trzymał się bardzo dobrze. Również po demontażu nie znaleźliśmy żadnych śladów po plastrach, ani na ścianie, ani na płycie.

Poniżej jeszcze kilka naszych pomysłów na kreatywne wnętrze, które wygląda zdecydowanie przyjemniej gdy nie jest surowe.


Bukiet kwiatów zawieszony na wieszaczku dekoracyjnym, wieszaczek trzyma się za pomocą transparentnego plasterka. 


Umilacz wieczorowej pory, podgrzewacz pływający w kolorowej wodzie, zawieszony na tym samym haczyku, do wyboru do koloru, podgrzewacze są w najróżniejszych kolorach, a wodę można zabarwić choćby nawet zwykłą farbką akrylową. 


A jeśli macie duże płaskie powierzchnie takie jak moja szafa, możecie dodać im lekkości używając transparentnych plastrów dekoracyjnych o najmniejszym udźwigu, lub płatków. Ja użyłam plasterków, których nie widać spod moich delikatnych ażurowych motylków. 

W kwestii dekoracji waszego mieszkania ogranicza Was tylko wasza wyobraźnia, bo z plastrami Powerstrips możecie zdziałać cuda i zamienić Wasze zwykłe mieszkanko w kolorowy i niepowtarzalny świat.

5. Podsumowanie

Produkty Powerstrips są świetne jeżeli chcecie zmienić Wasze surowe wnętrza tanim kosztem, ich cena nie jest wygórowana, a jakoś bardzo wysoka. Mając je w swojej "apteczce" majsterkowicza nie musicie już nigdy więcej wiercić ścian, żeby powiesić sobie obrazek, albo kalendarz, pamiętajcie jednak, że Powerstrips są przeznaczone do dekorowania, a nie montażu ciężkich szafek i półek. Nie zapominajcie również o tym, że plastry nadają się głównie na gładkie powierzchnie, niepokryte substancjami anty przywierającymi. Koniecznie pamiętajcie o odtłuszczaniu powierzchni, jest to droga do sukcesu aby na długo cieszyć się dekoracjami powieszonymi za pomocą plastrów Powerstrips i bawcie się dobrze!
Wiarygodność Producenta: 5/5
Funkcjonalność: 5/5 do dekorowania
Cena: 5/5
Jakość: 5/5
Możliwości: nieograniczone

/Em


You may also like

Brak komentarzy: