ProVag Gel - test i opinia

0 Comments
W tym tygodniu zakończyłam testowanie żelu prOVag do ochrony i łagodzenia podrażnień oraz innych objawów zakażeń intymnych.  Poznajmy jednak najpierw linię produktów prOVag, a później opiszę produkt, który testowałam.

Do linii produktów do higieny intymnej należy cała paleta produktów, które powinny zapewnić każdej z nas odpowiednią ochronę i zdrowie.

Pierwszym z produktów jakie producent oferuje na swojej stronie internetowej jest oczyszczająca, chroniąca i pielęgnująca Emulsja prOVag. Emulsja ta przeznaczona jest dla kobiet i dzieci, co znacznie poszerza rynek odbioru. Mało jest takich produktów, które mogą stosować zarówno matki jak i ich córeczki, chociaż czasy idą do przodu i coraz większy nacisk kładzie się na właśnie takie produkty. W moim zestawie do testowania dostałam 5 próbek tej emulsji.

Drugim produktem jest prOVag żel również dla kobiet i dzieci od trzeciego roku życia. Jest to produkt, który ma za zadanie działać antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie.
   
Kolejnymi produktami są  doustne tabletki - probiotyki oraz dopochwowe probiotyki do stosowania w trakcie i po leczeniu antybiotykami.
Nie opisuję dokładnie produktów, ponieważ linki które podałam przy każdym z nich zawierają bardzo dokładne opisy producenta. Również na stronie producenta można poczytać o higienie i zdrowiu intymnym, jest tam wiele przydatnych informacji i wskazówek, które każda kobieta powinna znać.


 Tyle o produktach, czas napisać o paczce testerki. tak wyglądała zapakowana paczka z produktami prOVag, a w środku było 5 próbek Emulsji do higieny intymnej, jedno duże opakowanie żelu wraz z ulotką farmaceutyczną, ręcznik do higieny intymnej, oraz mini-poradnik higieny intymnej ze wskazówkami.


Zaczniemy od opakowania, bo to mimo że mniej ważna sprawa, nadal istotna. Opakowanie zawiera 30g żelu jest malutkie i poręczne, a specjalny aplikator z pompką sprawia, że korzystanie z żelu jest na prawdę łatwe i higieniczne, można w bardzo higieniczny sposób nałożyć kropelkę lub dwie żelu, nie rozlewając go dookoła siebie.
Konsystencja jest iście żelowa, podobna do tych które używamy do włosów, gęsta i dzięki temu łatwa w nakładaniu. Zapach natomiast nie jest drażniący i nie utrzymuje się zbyt długo, co dla mnie jest bardzo ważne. Mój zmysł powonienia nie przepada za zapachami płynów i żeli do higieny intymnej, więc im go mniej czuć i krócej tym lepiej. I tu prOVag mnie nie zawodzi, po godzinie już w ogóle nie pachnie, a zapach z dłoni zmywa się po jednym umyciu. 


Działanie i skuteczność żelu oceniam pozytywnie. Już po pierwszym użyciu moja skóra była świeża i nawilżona, a podrażnienia jakby mniej dokuczały. Myślę, że śmiało mogę polecić żel każdej kobiecie, która w taki właśnie sposób dba o swoje intymne zdrowie. Żel jest świetnym uzupełnieniem do codziennej pielęgnacji oraz świetnym wzbogaceniem ochrony, jednak pamiętać należy, o tym że nie jest to lek, który wyleczy z infekcji, a jedynie załagodzi jej objawy, także drogie kobiety choćby nie wiem co się działo, waliło, paliło i grzmiało, kiedy dopadnie Was infekcja, musicie zastosować odpowiednie leki, ale w połączeniu z żelem :)


You may also like

Brak komentarzy: