Lenor i Ariel - Opinia testerek

0 Comments


Przyszedł czas na opinię z testów super duetu Ariel & Lenor. Na początek jednak chciałabym wspomnieć o tym jak używać tych produktów, ponieważ na pewno jeszcze są wśród nas osoby, które nigdy wcześniej nie miały okazji prać w kapsułkach piorących. 
Instrukcja prania Ariel 3 w 1 Kapsułki Mountain Spring: 

Zanim przystąpimy do prania przy pomocy kapsułek warto zastanowić się nad jakością wody, w której będziemy robić nasze pranie, oraz nad tym jak bardzo brudne mamy pranie. W zależności od twardości wody oraz od stopnia zabrudzenia tkanin użyjemy mniejszej lub większej dawki kapsułek. Jeżeli mamy wodę o niskiej lub średnio niskiej twardości a nasze pranie jest umiarkowanie brudne możemy użyć jednej kapsułki, jeśli jednak mamy twardą wodę a nasze pranie jest bardziej niż zwykle zabrudzone konieczne będzie użycie dwóch kapsułek podczas jednego prania.
Przed włożeniem prania do bębna pralki warto na jego spodzie położyć kapsułkę a dopiero na kapsułce nasze pranie, w ten sposób zapewnimy naszemu praniu skuteczniejsze działanie środka piorącego.
Ważne! Nie wyjmujemy kapsułek z pojemnika mokrymi lub wilgotnymi dłońmi, ponieważ mogą się w łatwy sposób rozpuścić.
Jeszcze ważniejsze, a nawet najważniejsze! Kapsułki nie nadają się do prania ręcznego, do prania wstępnego ani do prania tkanin delikatnych.

Instrukcja prania z płynem do płukania Lenor:

W tym przypadku twardość wody i ilość brudu nie ma znaczenia, natomiast ma znaczenie ilość naszego prania, jeżeli mamy zamiar wyprać dużą ilość prania możemy śmiało wlać 35 ml płynu, jeśli jednak nasze pranie jest niewielkie używamy dawki zmniejszonej o 10 ml. Płyn wlewamy tradycyjnie do szufladki przeznaczonej na płyny do płukania w pralce.
Ważne! Nie wolno stosować płynu bezpośrednio na tkaninę. Nie należy stosować płynu na odzież dziecięcą przeznaczoną do spania, oraz absolutnie na odzież odporną na działanie płomieni (płyn może zmniejszyć odporność).

A teraz opinia:

Pierwsze pranie zrobiłyśmy w 40° używając jednej kapsułki do prania Ariel 3 w 1.  Pranie nie było jakoś specjalnie ubrudzone a nasza woda jest na pograniczu delikatnej - a średnio twardej. Niestety pranie nie było idealnie wyprane. Wiedziałyśmy już że jedna kapsułka nie wystarczy, więc przy kolejnym praniu użyłyśmy 2 kapsułek. Tu już nie można było niczego zarzucić kapsułką Ariela. Pranie było doprane i błyszczące. Kolejne prania były idealnie doprane niezależnie od tego czy prałyśmy tkaniny kolorowe czy białe.

Możemy śmiało potwierdzić, że to co Producent pisze o swoim produkcie to prawda, wszystko się zgadza, a kapsułki robią swoje, jedyny minus to fakt, że nie są uniwersalne i nie można ich stosować do prania tkanin delikatnych.

Jak już doszłyśmy do optymalnej ilości kapsułek do prania czas było przetestować Ariel w połączeniu z Lenorem. Tu także się nie zawiodłyśmy. Wszystko co Producent podaje jako atuty płynu się zgadza. Począwszy od tego, że płyn Lenora pięknie pachnie i jest niesamowicie wydajny (za każdym razem używamy tylko 25 ml płynu), poprzez autentycznie długą świeżość, a skończywszy na delikatności tkanin płukanych w Lenorze. Co ciekawe, to co uważałyśmy za chwyt marketingowy, czyli neutralizacja ładunku elektrostatycznego okazało się również prawdą. Ubrania które zazwyczaj się elektryzowały, po praniu Ariel + Lenor przestały. No i ten zapach, ach! ten zapach, taki delikatny a jednocześnie długotrwały.

Gorąco polecamy!

Podsumowanie:

Ariel 3 w 1:

Skuteczność: 5/5
Funkcjonalność: 4/5 (nie można stosować do wszystkich tkanin)
Wiarygodność Producenta: 5/5

Lenor:

Skuteczność: 5/5
Funkcjonalność: 4/5 (nie można stosować do wszystkich tkanin)
Wiarygodność Producenta: 5/5

Jako duet:

Skuteczność: 5/5
Funkcjonalność: 4/5
Wiarygodność Producenta: 5/5

Nie można mieć wszystkiego więc, przymykamy oko na to że nie możemy wyprać każdej tkaniny w tych produktach i jeszcze raz gorąco polecamy, a same na pewno będziemy używać ich przez długi czas!

You may also like

Brak komentarzy: